Piec akumulacyjny Romotop NORDAC ceramika
Opis
Piec akumulacyjny Romotop Nordac ceramika
Do wyboru kilkadziesiąt kolorów glazury !!
Akumulacyjne piece NORDAC możecie wybrać w wielu wariantach okładzin, które łączą estetykę i właściwości akumulacyjne. Dla tych którzy preferują tradycyjne rozwiązania mamy kafle wielkogabarytowe w eleganckiej gładkiej formie i wielu kolorach szkliw. Naturalny kamień SERPENTYN nadaje piecowi elegancki stonowany styl swa naturalną strukturą i barwą. Nowoczesny charakter kompozytowego materiału Thermaline idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza, do wyboru są dwie szarości jasna i ciemna, dopełnione ciekawą strukturą. Każdy wariant nadaje piecowi własny styl i uzupełnia przyjemne ciepło promieniowaniem.
Akumulacyjne piece NORDAC umożliwiają magazynowanie ciepła ze spalanego drewna i stopniowe uwalnianie go z niską równomierną mocą. Ten efekt możliwy jest dzięki kombinacji wkładu piecowego i akumulacyjnych pierścieni Mammoth z masywną żeliwną spiralą w środku. Ten system szybko przenosi energię do masy magnezytu, który się nasyci ciepłem i stopniowo je uwalnia do pomieszczenia. Najpierw pomieszczenie ogrzewa się promieniowaniem przez szkło drzwiczek, potem stopniowo dołącza się grzanie okładziny pieca i masy akumulacyjnej. Dzięki temu emisja ciepła trwa jeszcze wiele godzin po wygaśnięciu ognia.
Główne cechy pieca kominkowego Romotop
- MULTI BOX górny lub tylny wylot spalin, klapa rewizyjna i dodatkowy powierzchnia grzewcza.
- AKUMULACYJNY PŁASZCZ GRZEWCZY
- MASYWNA ŻELIWNA SPIRALA
- CLEAR VIEW efektywny system dolotu powietrza dla czystego szkła – powietrze wtórne do komory spalania
- PODWÓJNA szyba drzwiczek
- DOPŁYW POWIETRZA do komory spalania sterowany regulatorem / przepustnicą
- CDP centralne doprowadzenie powietrza z zewnątrz budynku, przyłącze dolne lub tylne
- AIR+ tercjalne doprowadzenie ogrzanego powietrza – dokładniejsze spalania gazów i wykorzystanie energii
- PRZEKAZYWANIE CIEPŁA do akumulacyjnych pierścieni Mammoth
- MAMMOTH opatentowane akumulacyjne pierścienie z magnetytu i żeliwa łączna masa 228 kg ciężar właściwy (magnetyt + żeliwo) 4500 kg/m3 (4,5 kg/l)
- IGNITON wykładzina paleniska grubości 35 mm
| Moc nominalna (kW) | 77 |
| Zakres mocy grzewczej (kW) | 3,9-10 |
| Sprawność cieplna (%) | 85 |
| Max długość polan (mm) | 300 |
| Materiał | stal / kamień |
| Średnica czopucha (mm) | 150 |
| Średnica dolotu (mm) | 125 |
| Klasa energetyczna | A+ |
| Ekoprojekt | Tak |
| Rodzaj paliwa | Sezonowane drewno liściaste |
| Kierunek otwierania drzwi | W lewo |
| Wymiary szer. x wys. x gł. (mm) | 550 x 1700 x 500 |
| waga | 594kg |
Dane techniczne
| Moc | 10kW |
| Wylot spalin | góra lub tył 150mm |
| Materiał wykonania | kamień, żeliwo, stal |
| Waga | 594kg |
| Dolot powietrza | tak 125mm |
