Kominek kaflowy akumulacyjny Romotop SOLID L
Opis
Piec kaflowy akumulacyjny Romotop SOLID L

Ogrzewanie promieniowaniem cieplnym w równowadze z cyrkulacją ciepłego powietrza jest spełnionym celem konstruktorów kominków kaflowych SOLID. Wyrób ten cechują czyste linie, precyzyjne wykonanie, oraz ręcznie produkowane ceramiczne wielkoformatowe kafle.

Nowoczesny sposób ogrzewania kominkami kaflowymi SOLID polega na przekazywaniu energii cieplnej przez promieniowanie i jednoczesną cyrkulację ciepłego powietrza. W dolnej części kominka kaflowego jest zasysane zimne powietrze, które stopniowo przepływa przez cały kominek aż do jego górnej części, gdzie już ogrzane powietrze wraca do pomieszczenia. System jest skonstruowany tak, aby przekazywanie ciepła przez promieniowanie było priorytetowe a cyrkulacja powietrza, czyli konwekcja, tylko przyjemnym dodatkiem. Wszystko działa całkowicie automatycznie
| Moc nominalna | 5,7 kW |
| Moc regulowana | 3 - 8 kW |
| Wysokość | 1815 mm |
| Szerokość | 722 mm |
| Głębokość | 456 mm |
| Średnica wylotu spalin | 150 mm |
| Waga | 310 kg |
| Sprawność spalania | 85 % |
Dane techniczne
| Moc | 8kW |
| Wylot spalin | Góra lub tył 150mm |
| Materiał wykonania | stal+żeliwo+ceramika |
| Waga | 310kg |
| Dolot powietrza | tak |
